Ako upratať interiér auta za 15 minút

Ako upratať interiér auta za 15 minút

Keď otvoríte dvere auta, cítite sa ohromený nahromadením náhodných predmetov po celom aute? Netrvá to dlho, kým sa vozidlo stane doslovným malým „smetiskom“ pre papiere, drobky, plastové poháre, stratenú knihu z knižnice a kto vie, čo ešte. Ako upratať interiér auta za 15 minút? Kľúčom je nájsť pre túto úlohu 15 nepretržitých minút, aby bol výsledok rýchly a efektívny.

Než začnete, zhromaždite si potrebné prostriedky tak, aby boli „po ruke“. Budete potrebovať odpadkový vak,  mäkkú handričku a kôš na bielizeň alebo plastové vedro. Kôš na bielizeň budeme potrebovať na veci, ktoré patria do bytu, domu. Ak skončíte s upratovaním, kôš vynesieme do bytu. Preferujem detské utierky alebo vlhkú tkaninu z mikro vlákien na utieranie vnútorných povrchov.

Vyhadzujte a trieďte

Začínajte vpredu a hádžte odpadky priamo do odpadkového vaku. Všetky predmety, čo potrebujete, idú priamo do koša na bielizeň a všetko, čo zostáva vo vozidle, prechádza do odpadkového vaku.

Použite vysávač

Vyberte všetky podlahové rohožky a vytraste ich. Použite klasický vysávač, pre rýchle vysávanie podlahy a sedadiel. Použite vhodný prídavný nastavec, aby sa Vám komfortnejšie vysávalo a nepoškodili tak interiér. Zachyťte akékoľvek detaily, ako sú medzery medzi sedadlami a vstavanými držiakmi na poháre. Nezabudnite na priestor pod sedadlami. Pripevnenie štrbinovej hubice na vysávač, funguje veľmi dobre v úzkych medzerách a plochách.

Ak ste majiteľ domáceho maznáčika, pravdepodobne si všimnete, že samotný vysávač sa nezbaví všetkých chlpov domácich zvierat. Valček na chlpy je riešením tohto problému.

Utrite povrchy

Pomocou navlhčenej utierky z mikro vlákna alebo detskej utierky očistite všetky povrchy vo vozidle, vrátane volantu, palubnej dosky, ovládacích panelov, okien a zámkových panelov a držiakov na poháre. Ak používate handričku z mikro vlákna, často otáčajte čistiacu plochu, aby ste sa vyhli rozmazaniu nečistôt. Odporučujem, mať viac handričiek pri sebe aby ste zrýchlili Vašu činnosť a nestrácali čas oplachovaním jednej handričky.

Nájdi miesto

Ďalším krokom je nájsť miesto pre všetky veci, ktoré zostali vo Vašom vozidle. Môžete si zaobstarať tašku do auta podľa potreby , ak zistíte, že ukladáte veľa vecí vo vašom vozidle. Zistil som, že malá skrýša extra plastových vreciek je vhodná pre špinavé topánky, vrecká na odpadky a na rôzne situácie.

Pravidlo „čo ide dnu, musí vyjsť von“

Mottom v našej rodine je, že to, čo ide do vozidla, musí vyjsť von. Toto platí pre dospelých aj deti. Rýchla pripomienka predtým, ako deti vystúpia z auta, zvyčajne stačí.
Budete ohromení tým, čo môžete dosiahnuť v takom krátkom čase, keď sa na to sústredíte. Nastavte si časovač a skúste to sami!

Ďakujeme, že ste si prečítali náš blog: Ako upratať interiér auta za 15 minút.

Posted in DM CLEAN.